Toto jmenování upevňuje silnou pozici v oblasti aditiv, vylepšenou zpětnou integrací

SCHENECTADY, New York, 24. ledna 2019 — SI Group, přední světová vývojová společnost a výrobce výkonových přísad, procesních roztoků, léčiv a chemických meziproduktů dnes oznámila jmenování Riche Preziottiho na pozici senior viceprezidenta a prezidenta divize Additives. Toto jmenování následuje po dokončení akvizice společnosti SI Group soukromou investiční společností SK Capital Partners, zaměřené na specializované materiály a chemické a farmaceutické odvětví. Akvizice byla dokončena k 15. říjnu 2018. Transakce zahrnovala spojení společnosti SI Group a společnosti Addivant, která je od roku 2013 společností portfolia SK Capital a předním světovým výrobcem speciálních přísad.

Preziotti přináší do společnosti SI Group téměř třicet let zkušeností. Nedávno působil jako prezident a generální ředitel globální specializované chemické společnosti Vertellus. Dříve pracoval ve společnosti Honeywell, kde zastával různé vedoucí funkce. Preziotti absolvoval Union College s bakalářským titulem v oboru elektrotechniky. Je také držitelem titulu MBA z Columbia Business School. „Riche zdobí historie impozantních úspěchů ve vedení globálních podniků, při projektech fúzí a akvizic (M&A) a iniciativách strategického růstu,” řekl Frank Bozich, generální ředitel společnosti SI Group. „S příchodem Riche do našeho týmu výkonného vedení jsme připraveni realizovat náš potenciál jako globální společnosti v oblasti specializovaných aditiv.”

Současně s těmito změnami John Steitz, bývalý generální ředitel SI Group, Additives, oznámil svůj záměr odchodu ze společnosti. Steitz sehrál klíčovou roli při integraci společností SI Group a Addivant během procesu převzetí společností SK Capital v roce 2018. „Johnovo úsilí během integračního procesu bylo pro naši organizaci neocenitelné,” řekl Frank Bozich, generální ředitel společnosti SI Group. „Jeho přínos do naší organizace byl citelný a trvalý a přejeme mu hodně úspěchů v jeho budoucí práci.”

Další změny ve vedení zahrnují:

  • Paul Tilley se stane senior viceprezidentem a prezidentem pro chemické meziprodukty a průmyslové pryskyřice
  • Philip Ingham se stane viceprezidentem pro rozvoj společnosti
  • Suresh Kalra se stane viceprezidentem pro průmyslové pryskyřice a specializované produkty

Biografie členů vedení SI Group naleznete na webových stránkách http://www.siigroup.com/leadership.asp.

O SPOLEČNOSTI SI GROUP

SI Group je přední světová vývojová společnost a výrobce výkonových aditiv, procesních roztoků, léčiv a chemických meziproduktů, se silnými tržními pozicemi v oblasti plastů, ropných polí, pryže, pohonných hmot a maziv, farmaceutických přísad a průmyslových pryskyřic. Řešení společnosti SI Group jsou rozhodující pro kvalitu a výkonnost nespočetných průmyslových produktů a spotřebního zboží. Společnost SI Group sídlící v Schenectady v New Yorku provozuje více než 30 výrobních závodů na pěti kontinentech s ročním obratem přibližně 2 miliardy USD a více než 3 000 zaměstnanci na celém světě. SI Group je portfoliovou společností společnosti SK Capital Partners. V roce 2018 společnost SI Group získala od ratingové agentury EcoVadis své třetí stříbrné ocenění za společenskou odpovědnost podniků a patří mezi prvních sedm procent z více než 45 000 světových společností. SI Group je „The Substance Inside” (Společnost s podstatou). Více informací naleznete na webových stránkách www.siigroup.com.

Kontakt pro média: 
Tara Morgan
SI Group, Inc.
+ 1 518-347-4194
[email protected]

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/95496/si_group__inc__logo.jpg  

Related Links

http://www.siigroup.com

SOURCE SI Group

Powered by WPeMatico