SEATTLE–()–Spółka Starbucks Corporation (NASDAQ: SBUX) ogłosiła dzisiaj nominację Patricka Grismera na wiceprezesa wykonawczego i dyrektora finansowego (CFO) firmy. Grismer, który podlegać będzie bezpośrednio Kevinowi Johnsonowi, prezesowi i dyrektorowi generalnemu spółki, zastąpi na tym stanowisku Scotta Mawa, który odchodzi 30 listopada. Maw pozostanie w firmie jako starszy konsultant do marca 2019 r., aby zapewnić płynne przejście na nowy tryb zarządzania, podczas gdy Grismer dołączy do spółki 12 listopada i zacznie pracę jako CFO od 30 listopada.

Grismer, który ma na swoim koncie wiele sukcesów jako dyrektor finansowy, wniesie do Starbucks ogromne doświadczenie przywódcze w zakresie działalności globalnych spółek wzrostowych nastawionych na klienta. Obejmuje ono łącznie 25 lat w takich spółkach jak Hyatt Hotels Corporation, Yum! Brands (spółka macierzysta KFC, Pizza Hut i Taco Bell) oraz The Walt Disney Company.

Grismer dołącza do Starbucks, ustępując ze stanowiska CFO w Hyatt, które zajmował od marca 2016 r. Na swoim poprzednim stanowisku Grismer odpowiadał za wszystkie aspekty funkcjonowania finansowego spółki w wymiarze globalnym, a także za strategię korporacyjną, zarządzanie aktywami, działalność budowlaną, zaopatrzenie i usługi wspólne.

„Jako sprawdzony dyrektor finansowy wielu światowych spółek wzrostowych nastawionych na klienta, Pat wnosi do spółki Starbucks ogromną wiedzę w dziedzinie finansów, podejście ukierunkowane na klienta i niezwykłe obeznanie w branży restauracyjnej – powiedział Kevin Johnson, prezes i dyrektor generalny Starbucks. – Pat będzie niezwykle cennym nabytkiem dla zespołu. Nie mogę się doczekać współpracy z nim w procesie realizacji naszych strategicznych priorytetów i podnoszenia naszych wyników finansowych”.

Przed pracą w Hyatt Grismer spędził 14 lat, zajmując szereg stanowisk przywódczych w Yum! Brands, w tym pełniąc funkcję dyrektora finansowego. Zanim dołączył do Yum! Brands, Grismer przez dekadę pracował na wielu stanowiskach finansowych i strategicznych w The Walt Disney Company, m.in. jako wiceprezes ds. planów biznesowych i rozwoju w Disneyland Resort. Kariera Grismera rozpoczęła się na stanowisku konsultanta zarządu Price Waterhouse.

Wcześniej Grismer uzyskał tytuł licencjata na kierunku zarządzanie biznesem na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, magistra zarządzania biznesem na Kellogg Graduate School of Management Uniwersytetu Northwestern i otrzymał uprawnienia biegłego rewidenta w Stanie Kalifornia.

„Z ogromną radością dołączam do Starbucksa. Bycie częścią zespołu odpowiedzialnego za prowadzenie tej wzorcowej światowej firmy to dla mnie wielki przywilej. Zawsze podziwiałem markę i wartości Starbucks i z niecierpliwością oczekuję współpracy z Kevinem i zespołem przywódczym, w ramach której wyniesiemy spółkę na nowy etap rozwoju” – powiedział Grismer.

Starbucks

Od roku 1971, Starbucks Coffee Company zajmuje się selekcjonowaniem i paleniem wysokiej jakości kawy Arabica przy zachowaniu najwyższych standardów etycznych. Mająca punkty sprzedaży na całym świecie spółka Starbucks jest obecnie czołowym detalicznym sprzedawcą wyselekcjonowanych gatunków kawy palonej na międzynarodowym rynku. Dzięki naszemu nieustannemu zaangażowaniu w podnoszenie jakości usług oraz przyświecającym nam zasadom każda filiżanka naszej kawy to dla naszych klientów nowy wymiar doświadczenia Starbucks. Jeśli chcą Państwo stać się częścią naszego świata, prosimy odwiedzić jedną z naszych kawiarni lub stronę Starbucks.com oraz Starbucks Newsroom.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Powered by WPeMatico