„David nabízí klientům obrovské zkušenosti se spory před širokou škálou amerických a mezinárodních soudů a tribunálů,” řekl Philip T. Inglima, předseda výkonného výboru společnosti. „Jeho praxe v mezinárodních sporech plně vyhovuje stávajícím zkušenostem a růstu naší skupiny IDR. Jsme potěšeni, že ho u sebe můžeme přivítat.”

Baronova mezinárodní zkušenost s řešením sporů zahrnuje práci na mnoha případech před Mezinárodním soudním dvorem (ICJ), mezinárodními arbitrážními tribunály a v oblasti mezinárodních sporů před americkými federálními okresními a odvolacími soudy. Podílel se na řadě mezinárodních námořních hraničních sporů a právních předpisů týkajících se námořního práva, včetně prací směřující k vymezení Kaspického moře.

Pan Baron poskytuje poradenství zahraničním a americkým obchodním klientům ohledně všech aspektů mezinárodních obchodních předpisů, včetně politiky hospodářských sankcí a zákona Patriot Act, obchodní politiky, cel, zahraničních korupčních praktik a antidumpingu, stejně jako dalších amerických vyšetřování, jako například paragrafu 301 zákona o obchodních korporacích. Zastupoval klienty a hájil zájmy klientů před americkým obchodním zástupcem (USTR), úřadem zahraniční správy majetku (OFAC), úřadem pro průmysl a bezpečnost (BIS), komisí pro mezinárodní obchod (ITC), správou mezinárodního obchodu (ITA), ministerstvem spravedlnosti USA (DOJ) a ministerstvem zemědělství USA (USDA).

Pan Baron je předsedou Obchodní rady USA v Bělorusku a již téměř 15 let zastupuje mnoho největších běloruských státních podniků a dalších subjektů při jednání s Běloruskem. Pravidelně radí jak klientům z USA, tak i klientům z jiných zemí, v oblasti obchodních a investičních záležitostí, stejně jako ve všech aspektech mezinárodních obchodních předpisů, včetně politiky hospodářských sankcí.

„David je skutečný mezinárodní právník s bohatými zkušenostmi v mnoha aspektech mezinárodního práva,” řekl Ian A. Laird, spolupředseda skupiny IDR společnosti. „Investičních sporů přibývá a zkušenosti Davida budou obzvláště důležité pro klienty v Evropě, Asii, Africe, Latinské Americe a jinde.”

Pan Baron přechází do společnosti z právní kanceláře Greenberg Traurig LLP, kde byl členem skupiny pro mezinárodní obchod a investice (Global Trade & Investment Practice). Dříve byl partnerem ve společnosti McDermott Will & Emery LLP. Na začátku své kariéry, v létě po absolvování prvního ročníku právnické školy, Baron pracoval ve společnosti Crowell & Moring jako dočasný právní sekretář.

„Po všech těch letech je to skvělá příležitost vrátit se zpět do Crowell & Moring,” řekl Baron. „Jejich kultura a reputace jsou bezkonkurenční a společnost poskytuje ideální platformu, která mým klientům může sloužit v celé řadě případů. Těším se na spolupráci s talentovanými právníky této kanceláře, které jsem mnoho let respektoval, včetně Cari Stinebower, George Ruttingera a Iana Lairda.”

Baron získal svůj titul doktora práv na Právnické fakultě Univerzity George Washingtona a titul BA na American University. Je externím profesorem mezinárodního práva na právnické fakultě American University ve Washingtonu, kde přednáší pokročilé semináře v oblasti mezinárodního práva a řešení mezinárodních sporů. Pro právnickou činnost je autorizován v okresech Columbia a New York.

Kontakt pro média:
An Pham
Manažer, PR a komunikace s médii
+1 202.508.8740
E-mail: [email protected]

SOURCE Crowell & Moring LLP

Related Links

http://www.crowell.com

Powered by WPeMatico