Z devíti finalistů ze sedmi různých zemí soutěž VentureClash odměnila šest společností investicemi, mentoringem, představením zákazníků, granty a službami, které jim pomohou růst a uspět. Od vítězných společností je vyžadováno, aby začaly podnikat ve státě Connecticut.

Investiční ceny:

Společnost FRISS získala hlavní investiční cenu ve výši 1,5 milionu USD. Společnost Friss se sídlem v Nizozemsku používá vlastní analytický software, který poskytuje nejmodernější řešení v oblasti podvodů, rizik a dodržování předpisů v pojišťovnictví.

Dvě společnosti, které se umístily na druhé pozici, obdrží investici ve výši 1 milionu USD:

  • SCADAfence  – Společnost SCADAfence sídlící v Izraeli je průkopníkem v oblasti ochrany klíčových průmyslových sítí před kybernetickými hrozbami, což snižuje riziko připojení více zařízení v průmyslových odvětvích, jako je výroba, služby, ropa a plyn.
  • Vouchr  – Společnost Vouchr se sídlem v Kanadě poskytuje bezpečný platební agnostický nástroj, který umožňuje uživatelům slučovat převody finančních prostředků s fotografiemi, videi, sociálními sítěmi a hrami.

Každá ze tří následujících společností obdrží investici ve výši 500 000 USD:

  • Buzzmove  – Buzzmove je ve Spojeném království jedinou platformou pro srovnávání cen a okamžitou rezervaci ve Spojeném království pro všechny služby související se stěhováním a správnou úrovní pojištění potřebného pro pokrytí služeb souvisejících se stěhováním.
  • Davra Networks  – Společnost Davra Networks se sídlem v Irsku poskytuje úplnou platformu internetu věcí (IoT), která umožňuje zákazníkům definovat, vytvářet a uvádět na trh vertikálně specifické aplikace IoT při současném shromažďování a snadném sdílení dat.
  • EAVE  – Společnost EAVE se sídlem ve Spojeném království vyvíjí novou generaci ochrany sluchu a komunikační technologie využívající odstranění šumu a zlepšení řeči, která eliminuje ztrátu sluchu způsobenou hlukem.

„Talent byl v letošní soutěži neuvěřitelný,” řekl Matt McCooe, generální ředitel společnosti Connecticut Innovations. „Porotci se nemohli rozhodnout, ale nejvyšší ocenění nakonec získala společnost FRISS díky své síle v prostoru a schopnosti uspět zde ve Spojených státech”.

Dalšími finalisty byly společnosti:

Bought By Many  – Služba se sídlem ve Spojeného království založená na interaktivním členství. Společnost Bought By Many nabízí cílené příležitosti pojištění, které mají jednotlivcům pomoci najít pojištění efektivní a přizpůsobené jejich potřebám.

PeekMed  – Společnost Peek Health, která sídlí v Portugalsku, nabízí výkonný trojrozměrný předoperační plánovací software pro ortopedickou chirurgii, který má pomoci chirurgům lépe léčit pacienty a současně snižovat náklady a délku operací.

Tellspec  – Společnost se sídlem v kanadském Torontu je datová společnost schopná testovat potraviny. Nabízí nedestruktivní testování potravin v reálném čase pro kontrolu kvality, autentizaci, bezpečnost a nutriční hodnotu.

Dne 20. října 2017 představilo devět finalistů, kteří reprezentovali nejslibnější začínající společnosti v oblasti digitálního zdravotnictví, finančních technologií, pojišťovacích technologií a internetu věcí, své nápady před živým publikem a odbornou porotou na Yale School of Management v New Haven ve státě Connecticut.

Porotci byli investoři a odborníci v příslušných oborech ze společností 1843 Capital, Elm Street Ventures, Greycroft Partners, Hartford a Royal Bank of Scotland (RBS). Kromě prezentací společností obsahoval program soutěže VentureClash také proslov Tima Armstronga, generálního ředitele společnosti Oath.  

Soutěž VentureClash začala přihláškami od 285 společností z více než 20 zemí. Po dvou rigorózních posuzovacích kolech bylo jmenováno devět finalistů, kteří poté vzájemně soutěžili během živých prezentací.

Další informace o kvalifikaci, požadavcích, pokynech a finále soutěže naleznete na webových stránkách www.ventureclash.com.

O soutěži VentureClash
Soutěž VentureClash, která je pořádána společností Connecticut Innovations, je globální podnikovou soutěží pro začínající společnosti. Tato soutěž vyhledává společnosti s vysokým potenciálem v oboru digitálního zdravotnictví, finančních technologií, pojistných technologií a internetu věcí, které soutěží o získání investic z celkového balíčku cen v hodnotě 5 milionů USD a o podporu podnikatelských subjektů z okolí Connecticut. Více informací naleznete na webových stránkách www.ventureclash.com.

O společnosti Connecticut Innovations Inc.
Společnost Connecticut Innovations (CI) je předním zdrojem financování a neustálé podpory pro inovační a rostoucí společnosti ve státě Connecticut. Kromě kapitálových investic poskytuje společnost CI granty, které podporují inovace a spolupráci prostřednictvím programu CTNext a napojení na svou dobře zavedenou síť partnerů a odborníků. Více informací naleznete na webových stránkách www.ctinnovations.com.

Kontakt: Lauren Carmody
Ředitel pro vztahy s veřejností
Tel: (860) 258-7829
E-mail: [email protected]

Foto – http://mma.prnewswire.com/media/589399/Connecticut_Innovations_FRISS_VentureClash_Winner.jpg

SOURCE Connecticut Innovations

Powered by WPeMatico